Hledat
Euro
Kategorie
  Menu Zavřít

  Vzdělání

  Portál "MUJPES.CZ" provozuje poradnu z oblasti výživy psů a veterinární poradnu. V případě zájmu z prostředí kynologických klubů, zájmových skupin pejskařů různých plemen a psích škol pořádáme tématicky zaměřené přednášky z oblasti výživy psů.

  Nejčastěji probíraná témata:

  "Granulovaná krmiva - mýty a skutečnost" - myslíte, že víte všechno o granulích? Jak je neznáme. Konzervace, vstupní suroviny, jak poznat při koupi kvalitní a méně kvalitní granule. Jak se vyznat v deklaracích a analýzách na obalu krmiva, o čem vypovídají. Skladby ceny granulovaných krmiv. Povíme si něco o jejich stravitelnosti. Probereme spolu způsob distribuce a práci např. dovozce s novou značkou krmiva na trhu. Popovídáme si o jejich dávkování, obsahu energie a můžeme nahlédnout do zákulisí jejich prodeje. Srovnáme pohled majitele psa a prodejce :-) Výběr krmiva pro psa s potravinovou alergií, vznik alergie, jak tomu čelit. Je všechno správně?

  "Praxe v používání kloubních preparátů" Který z preparátů na trhu zvolit při  chronických a který při akutních potížích? Co umí účinné látky v nich? A jsou vhodné preparáty určené zvířatům také pro lidi? Jak se vyznat v tom, který je kvalitnější a který méně? Který z nich pomůže nejvíc mému psovi nebo kočičce? Jak je to s chondroprotektivy v granulovaných krmivech?

  "Typy krmných dávek" - Povíme si něco o typech krmných dávek a jejich rozdělení z pohledu výživy psů. Rozebereme si čím lze vším pejska nakrmit, jak lze různé způsoby krmení vzájemně kombinovat a zda děláme vše správně. Jaký vliv má věk a zátěž psa na skladbu krmné dávky. A zkusíme vzájemně porovnat granulované krmivo versus systémy BARF a tradičně doma připravované stravy. Poznatky z dlouholeté praxe. Seznámíte se s pojmy biologická hodnota krmiv a např. funkčním hlediskem rozdělení živin v krmivu. Jak vzniká alergie na krmivo? Podle čeho se orientovat, když vybírám krmivo pro svého psa? 

  Další témata lze připravit na požádání.

  Přednášky jsou v rozsahu cca 2 hodin.

  Přednášeli jsme také na Brněnských psích dnech 2018: https://www.facebook.com/events/317615855420131/

  Reakce na seminář výživy v psipark.cz:

  .....seminář se mi mooc líbil, byl zajímavý a moc se těším na další. Informace byly srozumitelné a obsah celého semináře dával hlavu a patu, a navíc 20ti leté zkušenosti a znalosti přednášejícího  - prostě paráda. Škoda že takových odborníků neprednasi víc.

  Monika K. 

  .....Váš seminář se mi moc líbil, byl dost zajímavý. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavostí a detailů, které nyní využívám je krmení svých psů. Nic důležitého mi na Vašem semináři nechybělo. A děkuji moc za radu ohledně zvýšení zeleniny u mého teriéra, velice mi pomohla a Grim již není tak hladový.

   Dominik Š

   

  ...dekuji moc za seminar. Splnil ocekavani - chtela jsem vedet jak prakticky na barf. Kdybych se tak starala i o vyvazenost sve potravy, to by bylo :) Jak se obvykle stava, ukazalo se, ze je cele tema vyzivy slozitejsi. Ne ze by v seminari neco chybelo, spis jsem si uvedomila, ze nestaci se zeptat v obchode, precist jednu recenzi..  Uvedomila jsem si co delam, a myslim si ze pro psi blaho, ale spis je to muj dobry pocit :) 

    Klára K.

   

  Zobrazit jako Tabulka Seznam
  Seřadit podle
  Zobrazit na stránku

  Záznamní kniha A4 linka lepená

  Kancelářské Potřeby
  4,00 € 3,00 €

  Záznamní kniha A5 linka lepená

  Kancelářské Potřeby
  4,00 € 4,00 €