Hledat
Euro
Kategorie
  Menu Zavřít
  Zpět

  Nová verze MUJPES.cz

  Předně bych chtěl vysvětlit několik důvodů, proč byla vyvinuta nová verze.

  Technická část:

  Jeden z hlavních důvodů je technická část serveru a výkon. Celý server obsluhovaly skripty asp (active server pages), diky kterým jste mohli přidávat příspěvky atd. K tomu, aby bylo kam příspěvky uložit, je potřeba databáze. Dříve to byla databáze Accessu od Microsoftu. Toto řešení odpovídá výkonem jen malým serverům, což díky Vám, návštěvníkům, již tento server není. Aplikace již nezvládala přes 5 000 požadavků za den, což se projevovalo nedostupností stránek, popřípadě jejich pomalým načítáním. Skripty byly napsány téměř před dvěma roky a to je v oblasti výpočetní techniky docela dlouhá doba.

  Nyní server obsluhují skripty PHP s databází MySQL. Tato kombinace slibuje téměř neomezený růst serveru v oblasti výkonu.

  Bohužel žádná aplikace nelze napsat tak, aby byla od začátku 100% funkční, proto v následujících dnech bude docházet dolaďování výkonu celého serveru. Pomoci můžete i Vy a to tak, že napíšete e-mail, když se Vám něco nebude líbit či něco nebude fungovat (webmaster@mujpes.cz).

  Komerční část:
  Vzhledem k již velkému záběru serveru, se jeho administrace stává velmi časově náročnou a docela i finančně náročnou akcí.
  Zde je schéma našeho pracovního týmu:


  webmaster: Pavel Sedlák
  programátor: Pavel Sedlák
  Šéfredaktor: Pavel Sedlák
  Redaktoři: Pavel Sedlák
  Marketing: Pavel Sedlák
  Reklamace: Pavel Sedlák
  E-shop: Pavel Sedlák
  Všechno ostatní: Pavel Sedlák

  Poslední rok jsem absolutně nestíhal reagovat na požadavky uživatelů, například vyměnění starého standardu v atlase psů, a proto jsem se rozhodl, že mujpes bude více komerční. Tak, aby bylo více prostředků pro administraci a úpravy serveru. Pro návštěvníka se téměř nic nezmění. Touto cestou bych chtěl požádat kohokoli, kdo by měl zájem o spolupráci, aby mi se ozval opět na mail: webmaster@mujpes.cz.

  Nyní ke konkrétním změnám:
  Fórum - nová verze, zobrazování strukturovaně. Když někdo odpoví na Váš dotaz, je Vám automaticky zaslán e-mail s jeho odpovědí (pokud ovšem e-mail zadáte).

  Fotky psů - nyní můžete měnit foto kdykoli se Vám zlíbí. Zde omluvte nezobrazování některých starších fotek, vše bude opraveno v průběhu listopadu.

  Chovatelské stanice - novinka. Stejně jak si můžete založit jednoduchou stránku pro psy, tak nyní můžete přidat i stránku Vaší chovatelské stanice.

  Pohlednice psů - nyní máte možnost si vybrat z více jak 800 fotografií psů a poslat ji jako pohlednici komukoli Vás napadne.

  Chat - klasický pokec, nutná registrace (nebojte, je to jen Vaše přezdívka a nějaké heslo), když se někdo přihlásí k chatu, na celém serveru se rozběhnou upoutávky, že někdo chatuje.

  Další funkce zůstaly téměř stejné, jako v předchozí verzi.

  Prozatím nedostupné:
  Útulek pro psy - připravuje se (prosinec)
  Kynologické kluby - budou se moci přidávat všechny kynologické kluby a organizace, včetně sdružení

  Připravujeme:

  Obchod pro psy - otvíráme 18. 11. 2002 (vyjde samostatný článek na toto téma)

  Psí hřbitov - virtuální hřbitov pro psy, kde budete moci uložit foto a krátkou vzpomínku na Vašeho psíka, který již není mezi námi.

  Pevně doufám, že nová verze se Vám bude líbit, a že bude více uživatelsky přívětivá. Všechny připomínky či návrhy nebo reklamace můžete zmínit v komentářích pod tímto článkem, nebo v diskusním foru.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít