Hledat
Euro
Zpět

Kynologická špička z ČR a Slovenska v Hradisku!

V polovině března, přesněji tedy 16.-17.3.2002 se vzhledem k velkému ohlasu loňských závodů konal II. ročník halových kynologických závodů dle IPO III.
Ti nejlepší z nejlepších se sjeli u nás v jezdeckém a kynologickém areálu na Hradisku v Rožnově pod Radhoštěm.

Téměř všichni psovodi patří ke sportovní kynologické špičce, někteří z nich se dokonce honosí nejen titulem Mistr ČR, ale i několikanásobnou účastí na MS.
Netradičního závodu, který připomíná spíše SHOW se letos zúčastnilo 9 psovodů a 9 psů plemene německý ovčák, belgický ovčák - malinois a dobrman.

Svou návštěvou nás poctili tito psovodi a jejich psí favoriti:
Částečka Jiří a Abbe z Jeniku
Hořejší Milan a Demoan Bee
Hořejší Jana a Art z Lipin
Kadlecajová Andrea a Nillo Abel
Marta Majtásová a Emír Chabet CS
Matějek František a Carlo Black Gong
Pejša Martin a Demi Bílý trpaslík
Štajnoch Jaromír a Gent z Lipin
Vácha Jaromír a Bero z Hückelovy vily

Stejně tak jako v minulém roce, závod posuzoval jeden z našich špičkových rozhodčích pan Luboš Jánský, figurantské práce se na výbornou zhostili ostřílení figuranti Jiří Ščučka (kontrolní výkony) a René Konečný (technické práce).

Sobota sloužila psovodům spíše jako trénink. Pokud se netrénovalo, závodníci měli možnost se občerstvit pravou slivovicí a zasytit se valašskou kyselicí v naší nové klubovně, popřípadě si prohlédnout náš areál včetně stájí.

V neděli ráno 17.3. nás všechny přivítalo sluníčko a nálada byla hned veselejší.
První disciplínou byly stopy. Terény se nacházely v těsné blízkosti haly. Stopy byly kladeny na horských pastvinách s různou výškou porostu a se zbytky suché trávy.
O 9 stop se podělili kladeči Jarda Strnad a Tomáš Vývoda. Vedoucími stop byli spolehliví manželé Vychodilovi.
U některých psů byla sice znát zimní přestávka, ale proti konečnému hodnocení rozhodčího Luboše Jánského nikdo neprotestoval.
Nejvíce bodů - 93 získal pes Art z Lipin paní Jany Hořejší. Jen o 3 body méně získali pes Bero z Hückelovy vily pana Jaromíra Váchy a pes Gent z Lipin pana Jaromíra Štajnocha.

Odpoledne proběhla poslušnost a obrana. Velkou výhodou pro diváky (a že jich bylo letos požehnaně) byla možnost sledování poslušnosti a obrany z bezprostřední blízkosti, což při standardních závodech dle IPO III na ploše s regulerními rozměry není možné. Je třeba podotknout, že při neobvyklých podmínkách, jako byl uzavřený prostor, velmi těsná blízkost diváků, štěrkový podklad, povel "vysílání vpřed" proti stěně, zvládli obranu i poslušnost výborně.Výkony všech byly opravdu výborné!

Nejvyšší bodové ohodnocení - 95 bodů na poslušnosti obdržela paní Marta Majtásová a pes Emír Chabet CS a také paní Andrea Kadlecajová a pes Nillo Abel. Co se týče obrany, precizní práci - 93 bodů předvedl pes Nillo Abel paní Andrey Kadlecajové.O bod méně získal pan Jaromír Vácha a pes Bero z Hückelovy vily a pan Jaromír Štajnoch a pes Gent z Lipin.

A jak dopadli ostatní? Výsledková listina hovoří jasně!
Místo Závodník Pes Body
stopa obrana poslušnost celkem
1. Vácha Jaromír Bero z Hückelovy vily 90 92 94 276
2. Hořejší Jana Art z Lipin 93 89 92 274
3. Štajnoch Jaromír Gent z Lipin 90 92 91 273
4. Majtásová Marta Emír Chabet CS 82 91 95 268
5. Hořejší Milan Demoan Bee 80 83 90 253
6. Kadlecajová Andrea Nillo Abel 52 93 95 240
7. Matějek František Carlo Black Gong 70 75 70 215
8. Částečka Jiří Abbe z Jeniku 75 0 88 163
9. Pejša Martin Demi Bílý trpaslík 33 0 85 118


Celková atmosféra vzhledem ke krásnému slunnému počasí byla opravdu skvělá. Všichni psovodi měli možnost si ověřit, jak je jejich psí reprezentant připraven na letošní sezónu. Rozhodčí Luboš Jánský neodpustil závodníkům ani maličkost, přesto každý ze závodníků věděl, co u svého psa ještě dopilovat a zlepšit.

Všichni závodníci si sebou odváželi plno cen a upomínkových předmětů.
Hlavní cenou bylo opět 10.000,--Kč, vodítka, balónky, pešky,pytle granulí,speciální vitamínové doplňky pro psy, psí dobrůtky, keramické hrnečky, valašská slivovice, džánky s vínem, domácí vánočka, valašské klobásy, pohár za nejlepší obranu, diplomy a samozřejmě také gratulace všem účastníkům od pořadatelů.

Za všechny ceny a upomínkové předměty vděčíme těmto sponzorům:
FCO s.r.o.
D.T.C - Jiří Ščučka
Vétoquinol s.r.o. - dr. Christian Härtel
Moravia HASSO - Pavel Hanák
Plaček s.r.o.
GAPPAY - Miroslava Tichá
CANIS PROSPER - p. Hruška
Keramika - Zdeněk Kučera
AKVA-EXOT - Miroslav Zrubek
AMBRA-GROUP s.r.o.
Police Dog Center De Bergakkers - W. Maas
Přátelé z Polska ( Przyjaciele z Polski )
Pekárna Arete
Řeznictví - Ladislav Fries
Papírnictví - Ludmila Štefková
Slezská Pekárna - Jaroslav Kmošťák

Domnívám se, že pro všechny pořadatele, diváky a samotné účastníky to byl příjemně strávený víkend s kynologickou špičkou, spravedlivým rozhodčím Lubošem Jánským, odvážnými figuranty Jiřím Ščučkou a Reném Konečným a ostatními pořadateli.

Velký obdiv a dík patří i hlavním pořadatelům - firmě FCO s. r. o. a D.T.C. Jiří Ščučka.

Více informací včetně fotografií najdete na www.hradisko.cz

Komentáře
Vložte svůj komentář Zavřít