Hledat
Euro
Kategorie
  Menu Zavřít
  Zpět

  Kupírovat psy?

  Vážení přátelé,

  jsem majitelkou chovatelské stanice rotvajlerů "VOMBAT". FCI uznalo platnost nového standardu od 19. 6. 2000, jehož změna spočívá v požadavku na nekupírovaný ocas.

  V prosinci loňského roku se v naší chovatelské stanici narodil F-vrh. V souladu s novým platným standardem jsem štěňatům ponechala nekupírované ocasy. Každý nový majitel byl na tuto skutečnost upozorněn a všichni s tím souhlasili. Zejména s majiteli fenky Finney Vombat (maj. Pavel David, Praha 4) jsme o této skutečnosti dlouho diskutovali a jejich postoj v okamžiku odebrání štěněte zněl jasně - nekupírované zvíře akceptují. Dnes - 19. 10. 2001 mi elektronickou poštou přišly řádky, které připojuji.

  "...Milá paní Zavoralová,

  srdečně Vás zdravíme, děkujeme za psaní a pozvání na sraz do Libně.
  Finney se má moc dobře a jsme rádi, že ji máme. S Roxynkou si rozumí a zatím k žádné rvačce o velitelství nedošlo, tak uvidíme do budoucna, kdo se ujme velení.
  Chtěli bychom vás upozornit, že jsme Fince přece jen zkrátili ocásek. Vše bylo provedeno na jedničku a žádné trauma s tímto zákrokem neprožila. Na několika místech u veterinářů, jsme se ujistili, že se to běžně dělá a nic drastického to pro psa není. Finney to opravdu zvládla dobře.
  Možná se Vám to nebude líbit, ale my chceme aby byla krásná jako její máma Commma a s ocáskem by to už nebyl ono. Musíte uznat, že až do loňského roku jste tento zákrok prováděla v Vašich psů také. A vlastně i teď je to na majiteli psa, pro co se rozhodne.
  Rozhodně bychom chtěli, aby jste se na ni přijela podívat, ale předem se dohodneme, ze o ocásku mluvit nebudeme. Nemá ho a náramně ji to sluší. Všichni ji chválí a jsou z ní nadšení..."


  Ptám se všech, kterým není lhostejné mrzačení dalších a dalších štěňat jen pro lidskou marnivost (co je to krása..) :

  - kdo umožnil majitelům beztrestně nerespektovat standard, jak se k této skutečnosti postaví předsednictvo Rotvajler klubu ČR? Na kontrole vrhu byl v 7 týdnu ÚPCH MVDr. M. Sedlář - potvrdí všechna štěňata nekupírovaná. Jak bude posuzovat zařazení takového "mrzáka" do chovu? Je vůbec možné, aby tito majitelé, kteří hrubým způsobem porušili Zákon na ochranu zvířat, se účastnili jakýchkoliv chovatelských či výcvikových akcí? Jaký bude postoj ČKS, resp. ČMKU?

  - jak je možné, že takový zákrok provede veterinář, který MUSÍ být obeznámen se zákonem na ochranu zvířat? Beztrestně lze kupírovat zvířata do 7. dne věku!

  - jaké kroky mohu podniknout, aby tento brutální zákrok nezůstal bez postihu?

  Nikdy to tak bezcitným majitelům neodpustím, jsem odhodlaná k jakýmkoliv krokům a prosím za všechna další zmrzačená štěňata - nedovolme další kupírování, dodržujme standard!  e-mail : lucie.vombat@worldonline.cz

  Vaše osobní názory můžete přidat do komentářů


  článek převzat ze serveru www.rtw.cz
  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít