Hledat
CZK
Kategorie
  Menu Zavřít
  Zpět

  Chodit na cvičák? Ano nebo ne?

  Začnu tím, jsem silně ovlivněn. Na cvičáku trávím spoustu času a to většinou cvičením psů, popřípadě psovodů. Dále bych se chtěl v tomto článku vyhnout diskusi o mezilidských vztazích, které někdy jsou a někdy zase ne.

  V čem je výhoda!
  Za největší výhodu pokládám potkávání lidí se stejnými problémy. Tj. jejich psi je taky neposlouchají, taky jim dělají velké starosti a radosti, jezdí na stejné závody nebo zkoušky, mají stejné problémy při výcviku atd. Za výhodu bych pokládal i větší množství psů, zároveň cvičících v jednom prostoru. Při takových situací se pes určitě naučí zvládat i ty nejextrémnější situace (pochody protichodem, přivolání ze skupiny psů atd.). Dále zde určitě najdete lidi nakloněné pomoci vám s výcvikem psíka. Ať už se jedná o některé cviky, kde potřebujete pomocníka (např. obrana), tak i o rady ohledně konkrétní metody. Určitě do tohoto výčtu patří i vybavenost cvičiště. Překážky a pomůcky pro výcvik psa. V neposlední řadě je to i prostor, kde většinou nejste rušeni okolními vlivy (většinou oplocený prostor).

  Jaké jsou nevýhody!
  Nikdy nevíte, na jaké úrovni jsou instruktoři a rady, které podávají. V těchto případech se doporučuji řídit doporučením třetích osob.
  Na každém místě, kde se setkává větší množství psů je vždy riziko nějakého poranění, jak psovodů, tak i psů.

  Tento článek, bych rád pojal jako diskusní. Jaké jsou vaše názory na různé cvičiště, jak ve větších městech, tak i na vesnicích. Byli jste někdy členy nějakého kynologického klubu?
  Jaké jsou vaše zkušenosti? Pomohl vám "cvičák" s výcvikem psa? Myslíte si, že cvičák je jen pro německé ovčáky?

  Pokud nějaké cvičiště hledáte, podívejte se na www.mujpes.cz/kluby.asp

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít