Hledat
Euro
Zpět

Bezstarostné létání s vašimi zvířecími miláčky

Cestujete rádi do zahraničí? Létáte často letadlem? Pokud ano, tak asi často řešíte problém, co udělat se svým psím miláčkem nebo jiným domácím mazlíčkem? Vyřešit tento zdánlivý problém není vůbec těžké…

Pes je nejlepším přítelem člověka, a proto je lidem strašně smutno, musejí-li při svých cestách do zahraniční nechávat své psy u známých nebo v psích hotelech. Je tak celkem jasné, že takovou dovolenou si nejenže neužijete, ale také stále myslíte na vašeho zvířecího přítele.

Obava z psího létání je však lichá. Existují firmy, které se přepravou zvířat přímo zabývají a poradí vám, jak takovou cestu uskutečnit. Jednou z těchto společností je ROTH Cargo.

A jak to vlastně všechno funguje? Při prvním kontaktu s přepravcem si rezervujete datum přepravy a také se domluvíte na tom, zda zvíře na letiště dopravíte sami nebo jestli si pro něj specialisté z ROTH Cargo přijedou. Ve skladě následuje vážení a měření psa v přepravním boxu. Speciální box by dle mezinárodních pravidel IATA měl obsahovat kovová dvířka s bezpečnostním zavíráním a pítkem na vodu. Po vystavení leteckého nákladového listu už čekáte na odlet vašeho letadla.

Před samotným odletem dostávají zvířata dostatečný přísun vody a granulí

K přepravě psího miláčka přiložíte také platné veterinární osvědčení, pet passport, mezinárodní čip a popřípadě i speciální očkování. Vyřízení těchto dokumentů trvá velice krátkou dobu a s radami vašeho přepravce vše hravě zvládnete.

Přes to všechno je jasné, že cargo přeprava vašich mazlíčků vyvolává mnohé další otázky. Jaký je způsob přepravy zvířat po naložení do přepravek? Je nějak kontrolována teplota při transportu a kde se vlastně zvířata v letadle přepravují? Je nutná do přepravky podložka? Jaké rozměry by vlastně měla přepravka mít?

Co se týče samotného způsobu přepravy po naložení, lze říci, že se vaši miláčkové přepravují v plastových nebo dřevěných boxech, samozřejmě dle mezinárodních předpisu IATA. Na svůj odlet poté čekají ve speciálním skladě pro živá zvířata, tedy v místě, kde jim personál skladu dolije vodu a dosype granule.

Ohledně přepravky platí, že rozměry boxů se uvádějí dle rozměrů zvířete + 10 centimetrů navíc. Pes, kočka či jiná zvířátka by tedy měla, při postavení se na všechny končetiny, mít přibližně oněch 10 centimetrů volného místa nad hlavou a měla by se taktéž ve stoje otočit kolem dokola. Přepravka musí dále obsahovat dvě misky na vodu a na granule, které budou z vnitřní strany přidělány ke dvířkům. Dále byste neměli zapomenout na podestýlku, například deku, natrhané noviny nebo kojeneckou podložku. V této souvislosti se také sluší doplnit, že psi a kočky se přepravují ve věku od deseti týdnů.

Stálá teplota ve speciálním prostoru pro zvířata je samozřejmostí

Zvířata jsou transportována ve speciálním prostoru letadla, oddělena od ostatních zavazadel. V tomto místě se udržuje stálá teplota, kterou nastavuje sám kapitán letadla. To znamená, že vaši mazlíčci netrpí zimou ani horkem.

Letecké přepravy zvířat se opravdu nemusíte obávat. Speciálním letadlem se přepravují sloní mláďata, lvi, nosorožci, koně či zebry. Letecký přepravce ROTH Cargo běžně převáží psy, kočky, hady, akvarijní rybičky, ptáky, křečky a další zvířectvo. Strach ze samotného letu a cestování psů nebo koček v boxech není na místě. Uvědomíme-li si, že i ten nejnáročnější mezikontinentální let netrvá víc jak jeden den, lze jej v klidu vydržet.

Už tedy víte, že cestovat společně se svými zvířecími miláčky není těžká věc. S kvalitním přepravcem vše v klidu zvládnete.

Komentáře
Vložte svůj komentář Zavřít